Když se řekne „profesionál“, co si vybavíte? Například elektrikáře, který dobře zná všechny postupy, směrnice a bezpečnostní předpisy pro provádění instalací, revizí či rekonstrukcí elektroinstalace. Pozvete-li si elektrikáře do bytu, budete předpokládat, že si poradí s každou prací v jeho kompetenci. Velice podobně také lidé pohlíží na realitní makléře, předpokládají, že jim v případě zájmu o koupi nemovitosti zajistí bezproblémový prodej a převod vlastnických práv. Realitní makléři jsou zpravidla dobrými obchodníky a jsou zběhlí v administrativních záležitostech, takže vám pak odpadají tyto nepříjemné starosti.
Nemůžete však očekávat, že realitní makléř je zároveň profesionální fotograf, leda že by to byl jeho koníček, což ovšem nebývá tak často a je to spíše málo pravděpodobné, tak se stává, že jakmile mu někdo nabídne k prodeji svůj dům nebo byt, makléř vytáhne z kapsy mobil nebo jednodušší typ fotoaparátu, pořídí pár snímků, umístí je na webové stránky, a tím to končí. Velmi pak záleží na tom, v jakém rozlišení fotky jsou, jak jsou ostré, jak jsou světlé, a zda také nabídnou pohled na nemovitost tak, aby to zákazníky oslovilo, často se stává, že fotky zkreslují a zájemci o koupi jsou pak na prohlídce objektu zklamaní.
Tomuto jevu se ale dá snadno předejít buď oslovením profesionálního fotografa, anebo virtuální prohlídkou nemovitosti. Ta se postará o to, že si klient prohlíží dům, byt, zahradu, garáž či pozemek tak, jako by tam byl přítomen, nic mu neunikne a v podstatě se může již z domova ihned rozhodnout, zda se mu objekt líbí, nebo nelíbí. Odpadne tak spousta starostí, ušetří se čas už jen tím, že fyzická prohlídka je jen potvrzením toho, co již zobrazila virtuální prohlídka, a zájemci o koupi nebývají rozmrzelí a zklamaní – nekupují zajíce v pytli a jdou, jak se říká „na jisto“.