Co je to filtrační sklo


Máte na zahradě bazén s pískovou filtrací a zaslechli jste, že existuje i filtrační sklo? Co to vlastně je, a jakými disponuje vlastnostmi? A má vůbec význam se tím zabývat, když máte doma filtrační písek nebo zeolit a filtrace spolehlivě maká v podstatě bez závad?

Proč využít filtrační sklo namísto křemičitého písku

Skleněný recyklát – vynikajícím využitím skleněného recyklátu je filtrační sklo https://www.chlorito.cz/filtracni-sklo. Je to z ekologického hlediska velmi přínosná technologie a šetří se tím přírodní suroviny na výrobu kvalitního užitného skla pro potravinářské, laboratorní, zemědělské a průmyslové účely.

voda v bazénu

Vyšší účinnost – drobné skleněné úlomky s ostrými hranami prokazatelně zachytí více nečistot v porovnání s křemičitým filtračním pískem stejné velikosti zrn. Toto je jeden z podstatných důvodů, proč se někteří lidé rozhodují pro skleněný recyklát, a od písku upouští.

venkovní bazén

Delší životnost – zatímco písek se rychleji obrušuje a je třeba jej ve filtraci měnit jednou za dva až tři roky, sklo je houževnatější materiál a jeho životnost ve filtračních nádobách je delší. Měli byste také vědět, že hustota (měrná hmotnost) skla je přibližně o patnáct procent nižší, než u písku, tím pádem spotřebujete ve filtraci menší množství recyklátu.

Méně časté proplachování filtrační náplně – v porovnání s křemičitým pískem a zeolitem nevyžaduje filtrační sklo tak časté a hlavně náročné zpětné proplachování, což má velký význam při úspoře provozních nákladů. A při dnešních cenách vodného a stočného to jistě oceníte.

Sklo je hladké – skleněné úlomky jsou sice ostré, ale hladké, a to znamená, že se na jejich povrchu stěží zachytí nějaké mikroorganismy. A pokud ano, je to rozhodně méně, než u filtračního písku či zeolitu. Tím pádem se z filtrace do bazénu vrací čistší tekutina, což pak znamená snížení nákladů na bazénovou chemii.