Žádná žena nechce aby jí protekly menstruační pomůcky přes prádlo až na povrch oblečení. Menstruace je sice normální věc, ale takováto nehoda je prostě nepříjemná. Proto se ženy chrání jak nejlépe dovedou, aby k tomu nedošlo. Většina žen používá tampony, které kombinují s intimními vložkami, a jen malé procento žen dává přednost vložkám. Oba typy pomůcek jsou ale velice neekologické – jde o obrovské množství odpadu, které se počítá na tisíce tun ročně.
Pokud vás zajímá ekologie a chcete používat i ekologičtější menstruační pomůcky, máte na výběr mezi kalíškem a kalhotkami. Kalíšek je vhodné spíše pro ženy po porodu, protože ženy které ještě nerodily, mohou mít problémy s jeho zaváděním. Kalíšek nesmí být cítit, protože jinak je špatně zavedený a neposkytne vám 100% ochranu. Mnohé ženy odrazuje i nutnost vylévání a oplachování před dalším použitím.
Menstruační kalhotky z nanovlákna jsou ideální volbou pro všechny, které chtějí mít ekologickou a cenově dostupnou ochranu, která je spolehlivá, a která nebude negativně ovlivňovat život právě během menstruace tak, jako to dělají vložky a tampony. Ty totiž snadno protečou, a navíc nejde ani o zdravotně nezávadné produkty. Jednorázové pomůcky mohou obsahovat umělé látky a mikroplasty, které rozhodně nejsou pro zdraví to pravé. Naopak mohou způsobovat nejen bolesti břicha, ale i různé záněty.
Jaké koupit?
Ještě před pár lety byly menstruační kalhotky k dostání jen v jednom střihu. Dnes máte na výběr například i tanga nebo brazilky. Menstruace už vás ve výběru prádla ovlivňovat nemusí. Měla byste jich mít tolik, kolik kusů tamponů nebo vložek spotřebujete za jeden den. Díky tomu budete mít dostatek kalhotek připravených k použití. Poté je namočíte a vyperete s prádlem. Kalhotky vám při správné péči vydrží klidně i déle než rok, takže jsou ještě levnější.